Au fost elevii scolii, ne mândrim cu ei!


  • AILENEI EDUARD – profesor Liceul de Artă “Sabin Păuţa” Reşiţa
  • AVRAM ALINA – profesor Şcoala 9 Reşiţa
  • AVRAM COSMIN – inginer silvic
  • AVRAMESCU IRINA – profesor Şcoala 9 Reşiţa
  • BABOLEA  OVIDIU – preot
  • BANDICS GABRIELA – profesor Şcoala 7 Reşiţa
  • BARBĂLATĂ LIDIA – notar
  • BĂLAN CLAUDIU – inginer “Alcatel”  Timişoara
  • BĂLAN ROBERT- antrenor gimnastică CSS Reşiţa
  • BEJENARIU OANA – redactor “Adevărul de seară”
  • BERBENTIA ADELA – director Casa de Cultură a Studenţilor Reşiţa
  • BERBENTIA BENIAMIN – software architect la “FastBooking”  Paris
  • BOBLEA SIMONA – învăţător
  • BONCIU ADRIANA – profesor înv. primar, inspector şcolar ISJ Caraş-Severin
  • BOT MIHAELA-LOREDANA – jurist
  • BOULESCU LAVINIA – profesor Grup Şcolar Constructii Montaj Reşiţa
  • BOZU OVIDIU – muzeograf Muzeul Banatului Montan Reşiţa
  • BREBENAR MARIANA – profesor înv. primar Şcoala 2 Reşiţa
  • BRISCAN IRINA – educatoare Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 4 Reşiţa
  • BUGĂRIN  MIHAELA – informatician “Metro” Germania
  • CABLEA CONSTANŢA – profesor Şcoala 7 Reşiţa
  • CASAPU DORIN – arhitect SUA
  • CĂLIN    MARINELA – medic familie
  • CĂPRARU DANIEL – ofiţer MAI Reşiţa
  • CĂLINOIU GETA – medic
  • CEONTEA SIMONA – profesor Colegiul Economic al Banatului Montan Reşiţa
  • CHIŞ-TOIA DORINA – lector univ. dr. Universitatea “Eftimie Murgu” Reşiţa
  • CIORTUY CLAUDIA – prof. educaţie fizică
  • DIATLOV  VLADIMIR – inginer
  • DOBRIŢAN ALINA – profesor Şcoala 1 Reşiţa
  • DOROHOI ANCUŢA, “Trainer pe limba germana” şi “instructor de dans popular german”
  • DOROHOI SABIN – regizor, producator si editor de film
  • DUMITRAŞCU LOREDANA, profesor Şcoala 9 Reşiţa
  • ENE NICOLETA-MIHAELA, cercetător Universitatea Toledo, Ohio – SUA, colaborator NASA;
  • EPURE LIA – jurnalist,  lector univ. dr., director “Ziua de Vest”
  • ERENA GEORGE – manager SC GERASIS SRL
  • FARA ADRIANA – inspector, Poşta Română
  • FERENCZIK ADRIAN – profesor educaţie fizică, realizatorul site-ului
  • FLOREI AMARISIA – arhitect
  • FRÂNCU MARC – asistent univ. Universitatea de Vest Timişoara
  • FLORESCU MARIANA – economist
  • FLORESCU MIRCEA – businessman, BikeXpert, Bucuresti
  • GEORGEVICI IULIAN – politician, fost vicepreşedinte al Consiliului Judeţean Caraş-Severin
  • GHEORGHIU MARIA – interpretă de muzică folk
  • GHEORGHESCU ION – economist
  • GHERMAN GABRIEL CRISTIAN – inginer
  • GIUCHICI MONICA – profesor, Liceul Teoretic “Traian Lalescu”  Reşiţa
  • GOAGĂ IONEL – manager SC AVANGARDE CONS SRL
  • GOAGĂ CARLA – sociolog, purtător de cuvant AJOFM Caras-Severin
  • GOIAN (Mirulescu) OANA – profesor limba română Şcoala 8 Reşiţa
  • GRĂDINARU  SORIN – prof. univ., decanul Facultăţii de Educaţie Fizică şi Sport din Timişoara
  • HRISTODORESCU  MARIA – învăţător Şcoala 8 Reşiţa
  • IACOBIŢĂ ADRIANA – profesor limba română
  • IVAN  MIHAELA – manager  Piraeus Bank
  • JURCHESCU  ANA – învăţător Bocşa
  • LUPIŢA CRISTINA – secretar Şcoala 7 Reşiţa
  • LUPU MIHAI – ofiţer
  • MANOLE LUCIAN – antrenor fotbal
  • MARA SIMONA – redactor BANAT TV
  • MARCOVICI VLADIMIR – inginer
  • MARŞALIC ILEANA – medic cabinet planificare familială
  • MATEI  RAMONA – profesor, traducător
  • MECHEŢI RAUL – Medical Representative
  • MEILĂ ANA – profesor Şcoala Populară de Artă Reşiţa
  • MEILĂ LOREDANA – profesor Liceul Teoretic “Traian Lalescu” Reşiţa
  • MINDA FLORIN – profesor, Lic. Traian Lalescu Reşiţa
  • MINDA ADRIANA – economist, BRD, Reşiţa
  • NĂSTASE VIORICA – medic pediatru Cluj-Napoca
  • NICOLAESCU SILVIA – profesor, director Liceul Teoretic “Traian Vuia” Reşiţa
  • NICORICI COSMIN – manager SC M-Proiect Consulting SRL Reşiţa
  • ONEŢIU CRISTIAN  – fondator compania Life Care
  • ONEŢIU DĂNUŢ – fondator compania Life Care
  • OŢELARIU SORIN – profesor, inspector şcolar ISJ Caraş-Severin
  • PANDURU BASARAB  – fotbalist, antrenor fotbal
  • PASCAR OVIDIU – director UCMR SA
  • PĂTRAŞCU COSMIN – inginer electrotehnic, SUA
  • PĂTRAŞCU PAUL – manager resurse umane, Cluj
  • PERA EMIL – medic stomatolog
  • Popescu Alexandra – asistent univ. Universitatea de Vest Timişoara
  • POPOVICI MIRCEA – corespondent Antena 1
  • RACS ADINA – medic Târgovişte
  • RADOVAN CAMELIA MARIA – profesor C. N. “Traian Lalescu” Resita
  • ROŞCA NICU – director SC Lineo Design Reşiţa
  • ROŞCA VIORICA – profesor Liceul de Artă “Sabin Păuţa” Reşiţa
  • SÂRBU EUGEN – medic Spitalul Judeţean de Urgenţă Reşiţa
  • SCHINTEIE MARIANA – profesor desen
  • SORAN GAVRIL- dr. în medicină, şef secţie chirurgie Spitalul Judeţean Caraş-Severin
  • STAN SIMONA- profesor, inspector şcolar ISJ Caraş-Severin
  • STANCIU BIANCA – profesor Liceul Teoretic “Traian Vuia” Reşiţa
  • STANCIU DANIEL, jurnalist “Adevărul”
  • STUBNA ANDREAS – medic Timişoara
  • SUSAN MARIANA – prof. înv. primar Liceul Teoretic “Mircea Eliade” Reşiţa
  • SZENDREI ILDIKO –  crainic, reporter  Radio Reşiţa
  • TEODORESCU GABRIELA – medic Timişoara
  • TOBĂ MARIUS – gimnast, campion naţional şi european
  • TRALEŞ FLORIN – medic Timişoara
  • TREFIL REMMO ANTONNIO – medic stomatolog
  • TRIFA DANIEL – economist
  • TRIŞCĂ IULIANA – consilier bancar BRD Reşiţa
  • ŢUNEA LAURA – medic
  • URECHEATU MARIANA – medic mediatru Spitalul Judeţean de Urgenţă Reşiţa
  • VAŞTAG FRANCISC  – boxer, campion mondial
  • VÎRTOPEANU VIORICA – învăţător Şcoala 7 Reşiţa
  • VUC  ALINA, CAMPIONAĂ NAŢIONALĂ LA LUPTE
  • ZĂRIE CRISTIAN – avocat