Carnavalul Toamnei

După ce săptămâna trecută elevii de gimnaziu au petrecut momente frumoase împreună, alegând Miss şi Mister Bobocel, a venit rândul elevilor de la ciclul primar să se reunească în acelaşi cadru, de data aceasta într-o sărbătoare tradiţională numită Carnavalul Toamnei.  Joi, 12 noiembrie 2015, în sala de sport a Şcolii Gimnaziale Nr. 7 Reşiţa a avut  loc ediţia a VIII-a a acestei manifestări.  Elevii prezenţi au participat la cele două secţiuni ale activităţii: expoziţia produselor de toamnă care cuprinde lucrări din legume şi fructe realizate de elevi în timpul orelor, dar şi cu sprijinul părinţilor,  şi o paradă a costumelor. Elevii claselor pregătitoare B (prof. Violeta Groza) şi a II-a B (prof. Marinica Potocean) au susţinut momente artistice apreciate în egală măsură de copiii şi de părinţii prezenţi la acţiune. La final, toate clasele participante au fost premiate pentru implicarea în activitate.