Colind prin oras

Elevii clasei I A au colindat astăzi, 21 decembrie 2012,  la Primăria Reşiţa, la “Jurnal de Caraş-Severin” şi la “Semn de carte”. La “Semn de carte” au fost primiţi cu bucurie de Camelia şi Lucian Duca, precum şi de AriCEL Isteţ, care le-a oferit bomboane de Crăciun. Roxana Nafiru, Lavinia Preda şi redactorul-şef al cotidianului “Jurnal de CS” – Nina Curiţa, alături de alţi angajaţi ai ziarului local au ascultat colindele şi au oferit dulciuri micuţilor. Primarul Reşiţei, Mihai Stepanescu, alături de consilieri şi alţi angajaţi ai Primăriei au fost colindaţi de copii. Primarul a stat de vorbă cu fiecare copil, iar aceştia s-au simţit extraordinar de bine în prezenţa “celui mai mare  reşiţean”, după cum au spus. Grupul vocal al clasei I A, pregătit de prof. Cristina Ardeleanu şi de prof. Adriana Ponoran de la palatul Copiilor va colinda duminică, 23 decembrie 2012, la postul local de televiziune, Banat TV. În această perioadă s-au pus bazele unei colaborări strânse între corul “Menestrelul” al Palatului Copiilor Reşiţa şi grupul vocal al clasei I A, care va demara efectiv în semestrul al doilea al acestui an şcolar.

Colindul clasei I A la “Semn de carte”, la “Jurnal de CS” şi la Primăria Reşiţa