Inceput de an scolar


Scoala 7 si-a deschis astazi portile, la fel cum o face de 51 de ani,  pentru a-si primi elevii.  Emotii, zambete si foarte multe flori – asa am putea caracteriza, pe scurt, atmosfera din curtea scolii. Parinti si bunici emotionati au trait intens inca o deschidere de an scolar, alaturi de micutii care au venit la scoala cu nerabdare, cu bucuria revederii, cu emotia intalnirii colegilor si a profesorilor. Au transmis urările de bun venit la scoala directorul acesteia – prof. Cristiana Schmaler, directorul adjunct – prof. Ileana Pomoja, reprezentantul ISJ Caras-Severin – inspector Simona Stan si reprezentanta Primariei Resita. Alaturi de diriginti si invatatori, copiii au intrat in clase si povestea revederii a continuat. Au părăsit şcoala cu ghiozdanele încărcate, gândind că urmează un nou an de muncă, de implicare, de activitate. Sub îndrumarea unor dascăli excepţionali, care au făcut performanţă la Şcoala 7, vor păşi spre viitor.