Micii jurnalisti in actiune

În perioada 1 – 8 martie 2012, la Şcoala cu cls. I-VIII Nr. 7 Reşiţa au avut loc mai multe acţiuni sub genericul „Un gând pentru mama”. Dedicate zilelor de 1 şi 8 martie, acţiunile au constat în ateliere de lucru, expoziţii, programe artistice şi au implicat elevi din ciclurile preşcolar, primar şi gimnazial ale şcolii. Ultima acţiune din această serie a avut loc ieri, 8 martie 2012, când cele mai mici „jurnaliste” din echipa redacţională a revistei şcolii, „Lumea noastră”, au realizat interviuri cu elevii din şcoală pe tema „Ce înseamnă mamma pentru tine”. Elevele Sara Poenariu şi Gabriela Pădurean au primit răspunsuri emoţionante din partea micuţilor şcolii,  care  vor apărea în numărul din luna martie al publicaţiei şcolare.

Pozehttp://scoala7resita.ro/un-gand-pentru-mama-oferit-prin-revista-scolii/