Parteneriat educational între scoli resitene

Miercuri,  7 martie 2012, a avut loc la şcoala noastră o nouă  acţiune în cadrul parteneriatului eduaţional „Copiii Reşiţei pentru România”, încheiat între Şcolile Nr. 7 şi Nr. 2 din oraş. Un grup de elevi din clasa a V-a de la Şcoala 2 au participat la un atelier de lucru în cadrul cercului de biogeografie „Banatul Montan” al Şcolii 7. Sub îndrumarea cadrelor didactice Florentina Puşu, Camelia Datcu şi Daniela Biriescu, copiii au exersat citirea unei hărţi, folosirea unui ghid turistic şi a busolei.

Derularea activităţilor în cadrul acestui protocol vine în întâmpinarea dorinţei copiilor de a se cunoaşte, de a schimba impresii, de a călători. Excursiile, vizitele, drumeţiile şi întâlnirile organizate şi îndrumate sistematic dezvoltă interesul pentru cunoaşterea şi respectarea mediului înconjurător. Activităţile realizate de cele două şcoli contribuie la dezvoltarea interesului pentru călătorii, a dorinţei de cunoaştere a orizontului local şi naţional, la dezvoltarea spirituală şi culturală a elevilor.

 hair extensions clip in hair extensions nike tn louboutin pas cher nike tn louboutin pas cher louboutin pas cher hogan outlet hogan outlet online hogan outlet hogan outlet hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet online sac goyard pas cher sac goyard pas cher goyard pas cher sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher