SPORTUL IN VIATA MEA

         Vineri, 24 februarie 2012, la Şcoala cu cls. I-VIII Nr. 7 Reşiţa a avut loc manifestarea intitulată “Sportul în viaţa mea”.  Demarat în urmă cu două luni, proiectul a cuprins două secţiuni.  Prima se numeşte “Sportul în viaţa mea”, este dedicată elevilor din ciclurile primar, gimnazial şi liceal şi cuprinde concursuri de eseuri, desene, fotografii şi materiale  jurnalistice. Secţiunea a doua, denumită  “Sportul – profesie, pasiune sau mod de viaţă”, a constat într-o sesiune de comunicări la care s-au înscris cadre didactice din ţară care predau la ciclurile preşcolar, primar, gimnazial şi liceal, precum şi antrenori din cluburile sportive.

Poze de la activitate: http://scoala7resita.ro/actiune-cu-tematica-sportiva/

Rezultatele concursului: http://scoala7resita.ro/rezultatele-concursului-national-sportul-in-viata-mea/       

         În amfiteatrul şcolii a fost amenajată o expoziţie cu fotografiile şi desenele înscrise în concurs. Mai mulţi elevi premiaţi au expus lucrările cu care au participat la concursurile proiectului. Antrenorul Robert Bălan de la CSS Reşiţa a  vorbit copiilor despre secretele obţinerii performanţei în sport, în general, şi în gimnastică, în special.

        Proiectul cu tematică sportivă a ajuns la ediţia a IV-a şi este organizat de Şcoala 7 Reşiţa în parteneriat cu  ISJ Caraş-Severin, CCD Caraş-Severin, Direcţia pentru Tineret şi Sport a judeţului şi Academia Olimpică Română – filiala Caraş-Severin.

        Duminică, 26 februarie 2012, va avea loc ultima activitate a proiectului “Sportul în viaţa mea” – o excursie pe Muntele Semenic. hair extensions clip in hair extensions nike tn louboutin pas cher nike tn louboutin pas cher louboutin pas cher hogan outlet hogan outlet online hogan outlet hogan outlet hogan outlet scarpe hogan outlet scarpe hogan outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet online sac goyard pas cher sac goyard pas cher goyard pas cher sac longchamp pas cher sac longchamp pas cher longchamp pas cher sac longchamp pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher golden goose pas cher